Kořenské pohádky – stezka

29. 3. 20230
230329_KP_Stezka
Logo_Haranti
220715_Odpoledni_cinnost_oddilu_01
220715_Odpoledni_cinnost_oddilu_08
220717_JUMANJI_bazar_75

V případě přidělení grantu Haranti 2023 budeme realizovat v létě na táboře projekt Kořenské pohádky. Letní dětský sportovní tábor Rudolfáci pro malé i velké táborníky letos v termínu 09.07.2023 – 22.07.2023 – na Kořeni.

On-line rezervaci a následně přihlášku lze vyřešit jednoduše na internetu zde: „Pohádkové léto 2023“. Máme poslední volná místa!


Projekt Kořenské pohádky bude pro celý náš spolek speciální výzvou. Nejedená se jen o zajímavou aktivitu pro děti na táboře Pohádkové léto, ale i přípravu před vlastním táborem a aktivní zapojení členů spolku, případně dětí do jeho realizace i po zakončení tábora. Projekt pro rok 2023 bude úzce propojen s tématem celotáborové hry Pohádkové léto. Cílem je na území Mikroregionu Konstantinolázeňsko podporovat inovativní projekty, které jsou připraveny dětmi a mládeží, mají pozitivní vliv na děti a mládež, zapojují je do života v obcích, rozvíjejí kulturní možnosti a volnočasové aktivity, mají pozitivní vliv na životní prostředí, … Zatím pracovní název „Kořenské pohádky“ bude se nadále rozvíjet. Vy se tak dozvíze jako první, co se pod ním bude skrývat. Chceme aktivně zapojit nejen děti během tábora, ale i Vás rodiče. Své si po skončení tábora užijí i návštěvníci okolí Kořenu!


V rámci letního tábora děti v oddílech společně s vedoucím a praktikantem vymyslí pohádkový příběh. Tento pohádkový příběh by měl mít nějakou souvislost s okolím tábora „Kořene“, vztahovat se k místu – rybníku, potoku, vrbě, stromu, kořenu, vyhlídce. Jakmile budou mít děti tento nápad promyšlen, bude jejich úkolem příběh popsat / ztvárnit pomocí obrázků a textu. Děti namalují obrázky pohádkového příběhu, komiksu (pro ty starší) a vymyslí text, který zapíší.


Takto připravený „polotovar“ zpracujeme, resp. připravíme tak, aby příběh tvořil ucelený celek obrázků, textu. Tento příběh vytiskneme přímo na táboře a každý list zalaminujeme, aby byly listy odolné dešti. Děti si vyzkouší laminaci. Následně tento příběh umístíme na místo jeho vzniku v okolí Kořene. Vznikne tak pohádková stezka, která bude mít minimálně 8 příběhů (8 oddílů). Děti se budou podílet na výběru, stavbě jednotlivých stanovišť stezky. Vytvořením pohádkové stezky bude „končit“ projekt na táboře. Umístění jednotlivých příběhů předem budeme konzultovat s majiteli pozemků, nejlépe opět s úřadem v Olbramově.

A toto je jen první část projektu realizovaná na letním táboře. Počkejte si na další článek. I tento článek bude mít pokračování 🙂

On-line rezervaci a následně přihlášku lze vyřešit jednoduše na internetu zde: „Pohádkové léto 2023“.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *