Podporují nás 2023


Město Planá – 2.000 Kč

Chtěl bych tímto moc poděkovat městu Planá za účelovou dotaci 2.000 Kč.

Každý rok představujeme nové sportovní nebo herní pomůcky. I letos jsme obdrželi na tuto činnost dotaci města Planá ve výši 2.000Kč.


Pro tábor Rudolfáci každý rok představujeme nějaké nové sportovní nebo herní pomůcky. Pravidelně žádáme na tyto novinky dotace. I letos jsme oslovili město Planá, odkud k nám na tábor jezdí již několik let mnoho dětí. Žádali jsme o částku 10.000Kč, která nekonec byla pokrácena na 2.000Kč dfky vysokému zájmu o dotační program.


Mít inspiraci, najít, vyzkoušet v rámci před-táborových výletů a následně plně využít v létě na táboře. To je postup pro nalezení zajímavé a pro děti vhodné pomůcky. Letošní inspirace přišla už loni v létě na dovolené. Hned, jak jsme v parku pod Královskou greenwichskou observatoří viděli hrát zajímavou hru ve čtyřech, tak mne ihned napadlo, že toto musíme vyzkoušet v létě na Kořeni. Ta hra se jmenuje: SPIKEBALL ! Spikeball je nový sport s míčkem a speciální síťovou trampolínkou. Spikeball je dynamická míčová sportovní hra plná zábavy a je jednoduchá na zvládnutí. Pravidla hry jsou podobné beachvolejbalu. Hrají proti sobě dva dvoučlenné týmy. Spoluhráči si mezi sebou mohou vzduchem nahrávat a maximálně třetím dotykem umístit míček do trampolínky. Hráči míček odráží údery podobně jako při beachvolejbalu (u spikeballu většinou jednou dlaní) Vítězí tým, který získá 21 bodů.

Spikeball je vhodný i pro malé děti, místo úderů do míčku mohou míček chytat a házet zpět do trampolínky.