Podporují nás 2023


Město Planá – 2.000 Kč


Chtěl bych tímto moc poděkovat městu Planá za účelovou dotaci 2.000 Kč.

Každý rok představujeme nové sportovní nebo herní pomůcky. I letos jsme obdrželi na tuto činnost dotaci města Planá ve výši 2.000Kč.


Pro tábor Rudolfáci každý rok představujeme nějaké nové sportovní nebo herní pomůcky. Pravidelně žádáme na tyto novinky dotace. I letos jsme oslovili město Planá, odkud k nám na tábor jezdí již několik let mnoho dětí. Žádali jsme o částku 10.000Kč, která nekonec byla pokrácena na 2.000Kč dfky vysokému zájmu o dotační program.


Mít inspiraci, najít, vyzkoušet v rámci před-táborových výletů a následně plně využít v létě na táboře. To je postup pro nalezení zajímavé a pro děti vhodné pomůcky. Letošní inspirace přišla už loni v létě na dovolené. Hned, jak jsme v parku pod Královskou greenwichskou observatoří viděli hrát zajímavou hru ve čtyřech, tak mne ihned napadlo, že toto musíme vyzkoušet v létě na Kořeni. Ta hra se jmenuje: SPIKEBALL ! Spikeball je nový sport s míčkem a speciální síťovou trampolínkou. Spikeball je dynamická míčová sportovní hra plná zábavy a je jednoduchá na zvládnutí. Pravidla hry jsou podobné beachvolejbalu. Hrají proti sobě dva dvoučlenné týmy. Spoluhráči si mezi sebou mohou vzduchem nahrávat a maximálně třetím dotykem umístit míček do trampolínky. Hráči míček odráží údery podobně jako při beachvolejbalu (u spikeballu většinou jednou dlaní) Vítězí tým, který získá 21 bodů.

Spikeball je vhodný i pro malé děti, místo úderů do míčku mohou míček chytat a házet zpět do trampolínky.Pfeifer Holz – 6.000 Kč – nový stůl na stolní tenis!


Poděkování míří Pfeifer Holz za dar 6.000 Kč na využití na letním sportovním dětském táboře  Rudolfáci (Kořen – Olbramov) v roce 2023. Děkujeme též Fazolce a Standovi za pomoc při zprostředkování!

Letní sportovní tábor Rudolfáci je zaměřen převážně na aktivní pohyb a fixaci pravidelných pohybových návyků dětí. Tento cíl je realizován nejen denní sportovní činností v klasických sportech, ale i pravidelným, minimálně 30 minutovým kondičním cvičením pod vedením fyzioterapeuta nebo rehabilitačního pracovníka. Během tábora probíhá i několik sportovních turnajů.

Poskytnutý dar bude využit na nákup venkovního stolu na stolní tenis (ping-pong). Cornilleau Stůl na stolní tenis 100 X CROSSOVER bude určitě využit na 100% a bude sloužit i dalším generacím.

Více na www.rudolfaci.czHaranti 2023 – 5.000Kč


Jak již někteří z Vás víte, tak jsme získali v rámci granotvého programu Haranti 2023 5.000Kč na realizaci projektu Kořenské pohádky. Tyto aktivity přímo navazují na téma celotáborové hry „Pohádkové léto 2023“. Krátce Vám představíme přípravy, které je nutné udělat, než přijedou na tábor děti a musí vše klapnout na první dobrou. Tedy: Kořenské pohádky – 1.díl

Kořenské pohádky ve finále bude pohádková stezka v okolí obce Kořen v délce asi 4km. Zavede Vás do známých míst v okolí naší táborové základny a kromě krásného okolí si budete moc přečíst zajímavé pohádkové příběhy. Tyto příběhy přímo na táboře vymyslí a budou ilustrovat přímo děti.

V sobotu 17.06.2023 jsem se setkali se starostkou obce Olbramov, abychom dohodli přesné umístění stanovišť. Ty jsou již teď označeny a obec Olbramov nám pomůže připravit, vyvrtat jednoltivé díry na stojany. Přesnost určena pomocí GPS a mapy katastru. Pohádková stanoviště jsou na pozemcích obce. Krásná procházka, hledání signálu a finálně osazení místa vytyčovacím kolíkem. Do připravených děr budou následně osazeny stojany pro pohádkové příběhy.

Pojeďte s námi na tábor! Vice: www.rudolfaci.cz.