Kořenské pohádky – O Vodníkovi!

31. 3. 20230
vodnik_web
Logo_Haranti
230329_KP_Stezka

I pohádka „O Vodníkovi“ může být součástí projektu Kořenské pohádky. Děti si vytvoří vlastní knížku, kterou vydáme po ukončení tábora. Letní dětský sportovní tábor Rudolfáci pro malé i velké táborníky letos v termínu 09.07.2023 – 22.07.2023 – na Kořeni.

On-line rezervaci a následně přihlášku lze vyřešit jednoduše na internetu zde: „Pohádkové léto 2023“. Máme poslední volná místa!


O Vodníkovi

Byl jednou vodník, který žil v řece uprostřed lesa. Měl zelené vlasy a velké bílé zuby, které mu zářily, když se usmíval. Vodník měl rád, když se kolem řeky hráli děti. Občas jim dokonce pomohl najít ten nejkrásnější kámen nebo ulovit největší rybu.

Jednoho dne se na letním táboře objevil malý kluk jménem Tomáš. Tomáš byl velmi zvědavý a rychle se s vodníkem spřátelil. Vodník Tomáše naučil, jak se chytají ryby a jak se plavat v řece. Tomáš zase vodníkovi ukázal, jak se hrají hry a jak se staví chatrče. Jedno odpoledne se vodník zeptal Tomáše: „Víš, jaký je můj největší sen?“ Tomáš se zamyslel a pak řekl: „Ne, nevím. Co tě nejvíc potěší?“ Vodník se usmál a odpověděl: „Můj největší sen je vidět světla města. Nikdy jsem to neviděl, ale říkají, že to je neuvěřitelně krásné.“

Tomáš se rozhodl vodníkovi splnit sen. Sbalili si svačiny a vyrazili spolu na cestu. Dlouho kráčeli lesními stezkami a překonali mnoho překážek. Nakonec dorazili k malému městečku. Bylo plné lidí, aut a světel. Vodník byl úplně ohromen a Tomáš se radostně usmíval. Procházeli se po městě a vodník si prohlížel všechny výlohy a lidé se na něj usmívali. Nakonec dorazili k řece, která protékala městem. Vodník se podíval na svůj obraz v řece a usmál se. „To bylo nádherné, díky Tomáši,“ řekl vodník.

Tomáš a vodník se vrátili zpět do lesa a přišli právě včas na večeři. Děti se na ně těšily a vodník měl spoustu příběhů k vyprávění. U ohně si všichni zazpívali a vodník řekl, že to byl nejkrásnější den jeho života.

Od té doby se Tomáš a vodník stali nejlepšími přáteli. A kdykoliv Tomáš chtěl potěšit svého kamaráda, přinesl mu nějakou krásnou věc ze světa lidí. Vodník byl vděčný za přátelství a za to, že mohl poznat něco nového a krásného. A tak žili spolu dlouho a šťastně, přátelé na věky.


I taková pohádka může být spolu s dětskými obrázky součástí knížky Kořenské pohádky. Držte nám place při prezentaci projektu v pátek 14.04.2023 v Záchlumí

On-line rezervaci a následně přihlášku lze vyřešit jednoduše na internetu zde: „Pohádkové léto 2023“.

PS: Odhalí někdo jednu záludnost, která se váže právě k této pohádce?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *