Program

Detailní program tábora Rudolfáci může být vlivem počasí, schopností dětí a momentální situace upraven tak, abychom co nejvíce uspokojili přání dětí a aby se vrátily plné zážitků a spokojené.


SNÍDANĚ

7:30
PŘESNÍDAVKA

10:00
OBĚD

12:00
SVAČINA

16:00
VEČEŘE

18:30
PITNÝ REŽIM

24h
PROGRAM NA KAŽDÝ DEN


KONDIČNÍ CVIČENÍ

Děti po dobu tábora denně využívají všechny sportovní potřeby a pomůcky pro kondiční cvičení se zkušenými fyzioterapeuty. Vlastní kondiční cvičení je prováděno denně (kromě neděle a celodenního výletu) po dobu 30 minut ve skupinách po maximálně 12 dětech po oddílech.

TVOŘÍME

Kromě sportovních dovedností rozvijíme i tvořivé vlastnosti dětí. Pro každý tábor máme připraveno několik výtvarných aktivit, pro kluky i děvčata. Děti si odvezou svůj výtvor domů a mohou tak po celý rok vzpomínat na zážitky z léta.

POHYB A SPORT

Děti mají mají možnost aktivně sportovat a pohybovat se. Ať už jako oddílovou aktivitu, tak i formou turnajových soutěží, případně i individuální soutěž. Za každý výkon i účast náleží odměna. Máme připraveny diplomy a drobné odměny pro každého, kdo se hýbe 🙂

PŘETAH LANEM

Poslední a asi nejpohlednější soutěžní disciplínou táborové olympiády je přetah lanem. Je to o síle a trpělivosti. Družstvo, které bylo 20cm od „hrobníkovy lopaty„ nakonec svůj zápas o přetah vyhrálo! Napětí, odhodlanost a radost je vidět na tvářích všech soutěžících.

BÁZÉN V TÁBOŘE

Přímo v táboře je nově vybudovaný bazén s filtračním zařízením a dávkováním chemických prostředků, které splňuje veškeré hygienické podmínky a představy příjemné zábavy a odpočinku. Využíváme ho nejen k ochlazení v době parných dní, ale i při kondičním cvičení, soutěžích táborové hry a sportovním plaveckým závodům.

VÝLETY A VYCHÁZKY

Vydáváme se za dobrodružství do okolí táborové základy na krátké i delší výlety. Poznáváme přírodu, co kolem nás roste. Učíme se přírodu chránit. Když už je moc teplo nepohrdneme vodou v rybníku nebo na koupališti. Bezpečně si užíváme ochlazení parných letní dnů ve vodě. Pro plavce organizuje soutěž v plavání!
Jednou za tábor se vydáváme na celodenní výlet do okolí táborové základny. V blízkém okolí je opravdu krásná příroda parku Kosový potok, takže je stále co objevovat. Trasa pro mladší je do 12km, pro starší o něco více!

TÁBORÁK – BUŘŤÁK

V polovině tábora, večer po normální večeři se sejdeme u táborového ohně. Slavnostní zapálení má vždy za úkol hlavní vedoucí, i když někdy se né vše povede :-). Horká letní noc, teplo od ohně, chuť výborného buřtu a pohled do ohně. To vše je nezapomenutelné. Jezdí s námi i dobří hráči na kytaru, tak umí nejen „country„ klasiku, ale i moderní Lucii, Kluse, …

VŠICHNI JSME DĚTI, UMÍME SE ZASMÁT

Na letním táboře jen těžko poznáte rozdíl mezi dětmi a vedoucími. I dospělí se chtějí smát a užít se letní dobrodružství. je to i možná tím, že většina z nich jezdí na tábory už od dětství. Následný dětský úsměv je pro nás tou nejlepší odměnou.

DEŠTOVÝ PROGRAM

Když prší, mrholí nebo padá jiná vody nevadí. Máme k dizpozici spoustu deskových her, soutěží. Vozíme s sebou připravené polotovary, ze kterých děti vyrábějí. Zde dřeva, plastu, korku, papíru, látek. Ispiraci sbíráme celý rok. Některé tábory využijeme méně, neboť jsme stále venku. Jindy si děti odvezou spoustu výrobků. Pro hry lze využít i období poledního klidu ve stínu