Program

Detailní program tábora Rudolfáci může být vlivem počasí, schopností dětí a momentální situace upraven tak, abychom co nejvíce uspokojili přání dětí a aby se vrátily plné zážitků a spokojené.


SNÍDANĚ

7:30
PŘESNÍDAVKA

10:00
OBĚD

12:00
SVAČINA

16:00
VEČEŘE

18:30
PITNÝ REŽIM

24h

KONDIČNÍ CVIČENÍ

Děti po dobu tábora denně využívají všechny sportovní potřeby a pomůcky pro kondiční cvičení se zkušenými fyzioterapeuty. Vlastní kondiční cvičení je prováděno denně (kromě neděle a celodenního výletu) po dobu 30 minut ve skupinách po maximálně 12 dětech po oddílech.

TVOŘÍME

Kromě sportovních dovedností rozvijíme i tvořivé vlastnosti dětí. Pro každý tábor máme připraveno několik výtvarných aktivit, pro kluky i děvčata. Děti si odvezou svůj výtvor domů a mohou tak po celý rok vzpomínat na zážitky z léta.

POHYB A SPORT

Děti mají mají možnost aktivně sportovat a pohybovat se. Ať už jako oddílovou aktivitu, tak i formou turnajových soutěží, případně i individuální soutěž. Za každý výkon i účast náleží odměna. Máme připraveny diplomy a drobné odměny pro každého, kdo se hýbe 🙂

PŘETAH LANEM

Poslední a asi nejpohlednější soutěžní disciplínou táborové olympiády je přetah lanem. Je to o síle a trpělivosti. Družstvo, které bylo 20cm od „hrobníkovy lopaty„ nakonec svůj zápas o přetah vyhrálo! Napětí, odhodlanost a radost je vidět na tvářích všech soutěžících.

PRVNÍ POMOC

Na hřišti, na výletě na kole, při hře se spolužáky, ale i při rodinném výletě se každémů může hodit znalost některých základních dovedností v první pomoci. Děti si na třech stanovištích na vlastní kůži vyzkoušely, co obnáší práce záchranářů – učily se poskytovat první pomoc a dávat umělé dýchání, seznámily se s vybavením sanitky, viděly, jak se nemocný do sanitky nakládá a jak je mu přímo v sanitce poskytnuta první pomoc.

KOUPÁNÍ A VÝLETY

Vydáváme se za dobrodružství do okolí táborové základy na krátké i delší výlety. Poznáváme přírodu, co kolem nás roste. Učíme se přírodu chránit. Když už je moc teplo nepohrdneme vodou v rybníku nebo na koupališti. Bezpečně si užíváme ochlazení parných letní dnů ve vodě. Pro plavce organizuje soutěž v plavání!

TÁBORÁK – BUŘŤÁK

V polovině tábora, večer po normální večeři se sejdeme u táborového ohně. Slavnostní zapálení má vždy za úkol hlavní vedoucí, i když někdy se né vše povede :-). Horká letní noc, teplo od ohně, chuť výborného buřtu a pohled do ohně. To vše je nezapomenutelné. Jezdí s námi i dobří hráči na kytaru, tak umí nejen „country„ klasiku, ale i moderní Lucii, Kluse, …

VŠICHNI JSME DĚTI, UMÍME SE ZASMÁT

Na letním táboře jen těžko poznáte rozdíl mezi dětmi a vedoucími. I dospělí se chtějí smát a užít se letní dobrodružství. je to i možná tím, že většina z nich jezdí na tábory už od dětství. Následný dětský úsměv je pro nás tou nejlepší odměnou.