Grant – Haranti 2023

3. 3. 20230
Logo_Haranti

Letní dětský sportovní tábor Rudolfáci pro malé i velké táborníky letos v termínu 09.07.2023 – 22.07.2023 – na Kořeni. I v roce 2023 se účastníme grantového programu Haranti vypsaného mikroregionem Konstantinolázeňsko.

Již třetím rokem organizuje Spolek KPR.z.s. Letní sportovní tábor na táborové základně Kořen. V průběhu tábora jsme s dětmi poznávali okolí obce Kořen. Při výletech do okolí seznamujeme děti nejen s historií regionu (např. zaniklá obec Horní Víska), ale snažíme se dětem ukázat i rozmanitost a jedinečnost zdejší přírody. A abychom se i my s dětmi nějak podíleli na vytváření zdejší krajiny, zasadili jsme v roce 2021, za přispění grantu Haranti 2021 (10.000Kč), na stezce ke Kosovému potoku tři lípy, o které se členové Spolku KPR celoročně starají. O propojování organizace letního sportovního tábora Rudolfáci s dalšími aktivitami v okolí táborové základny a v celém regionu se snažíme dlouhodobě i s výhledem do budoucna. Loňský rok jsme věnovali výrobě papíru, která v okolí má dlouhou historii. I tuto realizaci za velké podpory grantu Haranti 2022 (opět 10.000Kč).


Projekt pro rok 2023 bude úzce propojen s tématem celotáborové hry Pohádkové léto. Cílem je na území Mikroregionu Konstantinolázeňsko podporovat inovativní projekty, které jsou připraveny dětmi a mládeží, mají pozitivní vliv na děti a mládež, zapojují je do života v obcích, rozvíjejí kulturní možnosti a volnočasové aktivity, mají pozitivní vliv na životní prostředí, … Zatím pracovní název „Kořenské pohádky“ bude se nadále rozvíjet. Vy se tak dozvíze jako první, co se pod ním bude skrývat. Chceme aktivně zapojit nejen děti během tábora, ale i Vás rodiče. Své si po skončení tábora užijí i návštěvníci okolí Kořenu!

On-line rezervaci a následně přihlášku lze vyřešit jednoduše na internetu zde: „Pohádkové léto 2023“.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *