Proč je důležité napsat dopis dětem na letní tábor?

1. 7. 2024
220719_Posta_01
220719_Posta_02
Vaše děti odjíždí za necelý týden na Letní tábor Rudolfáci 2024, kde si užívají přírodu, nové přátele a nezapomenutelné zážitky. Ale i přesto, že se děti na táboře skvěle baví, může se jim začít stýskat po domově. A právě zde přichází na scénu tradiční dopisy a pohlednice od rodičů, prarodičů nebo jiných blízkých.
Dopis od rodiny může dítěti dodat potřebnou podporu a povzbuzení. Přečíst si pár milých slov od rodičů může dítěti dodat sebevědomí a ukázat, že na něj myslíte. Letní tábor je skvělý způsob, jak děti naučit samostatnosti, ale někdy mohou pociťovat stesk po domově. Dopis je skvělým mostem mezi táborovým životem a rodinným zázemím.
Dopisy a pohlednice se často stávají cennými vzpomínkami, které si děti uchovávají i do dospělosti. Je to něco hmatatelného, co jim připomíná hezké chvíle strávené v dětství. Děti se mohou učit psát odpovědi, což je skvělý trénink v psaní a vyjadřování se. Navíc čtení dopisů z domova podporuje jejich čtecí dovednosti.
Napište něco milého a povzbuzujícího. Například: „Doufám, že se na táboře skvěle bavíš!“ Dejte dětem vědět, co se děje doma. Třeba co dělá jejich domácí mazlíček nebo co nového se stalo v sousedství. Zeptejte se na jejich zážitky. Například: „Jaké nové kamarády jsi poznal?“ nebo „Jaké bylo nejzábavnější dobrodružství?“ Podpořte je v tom, aby si užili každou chvíli a nebáli se zkoušet nové věci.
Pamatujte, že napsání dopisu není jen o tom sdělit informace, ale především o tom, dát dětem najevo, že na ně myslíte a že jsou pro vás důležité.
Takže vezměte již nyní pero do ruky a napište svému dítěti pár řádků, aby pohled či dopis přišel hned první den! Případně předejte vedoucím při příjezdu! Uvidíte, jaký rozdíl to může udělat!
Těšíme se na vaše dopisy, pohlednice a na radost, kterou přinesou dětem na táboře!
Lze využít I on-line pohlednice: https://pohledniceonline.cz/

(Neposílejte balíky s jídlem, sladkostmi, brambůrkami, atd. Děti mají dostatek jídla a bylo by jim jen špatně …!)


ADRESA na TÁBOR


jméno a příjmení dítěte
Tábor RUDOLFÁCI
Kořen 64
Olbramov
349 53