Pohádka „O Lípě“

17. 4. 2023
Stromy_24
Stromy_30
Stromy_44
Stromy_50
Stromy_6
220806_Lipy_zalevani_05
Stromy_37
220806_Lipy_zalevani_12
Lipy_2022_05
Lipy_2022_10
Lipy_2022_12
zalevame_lipy_01

Pohádka „O Lípě“


Jednoho krásného léta, kdy se skupina dětí a dospělých rozhodla, že pojede dětský tábor Rudolfáci na Kořen. Po několika dnech plných dobrodružství se děti rozhodly, že by chtěly zasadit něco, co bude růst spolu s táborem.

A tak si společně vybraly místo na cestě ke Kosovému potoku a zasadily tam malý stromek. Byli si jistí, že ten stromek bude růst spolu s nimi a jednou bude mnohem větší než oni. Byli plni naděje, že tento stromek bude znamenat začátek nového období v historii tábora na Kořeni.

V prvních letech byl stromek malý a slabý, ale děti ho každý rok pečlivě zalévaly a staraly se o něj. Postupně začal růst a díky péči dětí se stal velkým a silným stromem. Děti se pod lípou rády scházely a poslouchaly ptačí zpěv a šumění větví.

Lípa se stala důležitým symbolem tábora na Kořeni. Děti ji obklopovaly, když se chtěly poradit, co dál s táborem. Lípa byla moudrá a poskytovala jim radu a naději. Vždycky se snažila pomoci a dětem dodat sílu.

Lípa se stala nejen symbolem tábora, ale i celého okolního lesa. Každý, kdo se procházel okolo, se pod ní zastavil a obdivoval její krásu a sílu. Lípa se stala útočištěm pro mnoho zvířat a rostlin. Byl to vlastně celý malý ekosystém, který se rozvíjel kolem ní.

A tak lípa rostla a rostla. Přestala být jen stromkem, který si děti zasadily, a stala se mnohem víc. Byla to symbol naděje, síly a spolupráce. Byla to lípa na Kořeni, která bude růst ještě minimálně 100 let a připomínat tak začátek jednoho krásného letního tábora.


Letní dětský sportovní tábor Rudolfáci pro malé i velké táborníky letos v termínu 09.07.2023 – 22.07.2023 – na Kořeni. Chcete prožít podobnou pohádku letos v létě? Tak neváhejte!

On-line rezervaci a následně přihlášku lze vyřešit jednoduše na internetu zde: „Pohádkové léto 2023“. Máme poslední volná místa!