Gallery


17. 12. 2023

Čas Vánoc vždy znamenal něco víc pro skupinu přátel, nazývanou Rudolfáci. Už čtyři roky se nově pravidelně scházejí na místě plném ducha minulosti a historie. Poprvé na Gutštejně to bylo na Vánoce roku 2020, kdy jejich krásné místo v Českém lese bylo nahrazeno hradním nádvořím. Hrad Gutštejn, sám o sobě romantickým útočištěm založeným pravděpodobně ve 13. století, se stal místem pro jejich vánoční setkání. Oheň se stal ohniskem jejich společných příběhů, ohřál je a pomohl shrnout uplynulý rok. V tento čas dovolil všem minulým, současným i budoucím Rudolfákům se setkat, podělit se o zážitky a vyprávět si své příběhy.

Každý z nich přinášel dřevo, vodu a starali se o bezpečné uhašení ohně. Jejich zážitky sdíleli s těmi, kdo z jakéhokoli důvodu nemohli být přítomni. Pro Rudolfáky to byl čas vzpomínek, radosti a důležitosti společenství. A tak se opět těší na podobné setkání, tentokrát v květnu 2024. Vánoce 2023 jsou ještě před námi, ale i tak Rudolfáci posílají všem přání pro krásně prožitý svátek a hlavně hodně zdraví do nadcházejícího roku!

 


7. 7. 2023

Takto může začínat i Vaše pohádka v roce 2023! Děti, pojeďte s námi a zažijte neuvěřitelné „Pohádkové léto 2023“ s Rudolfáky.


2. 5. 2023

1.Máj a pro někoho také Májový Gutštejn 2023 se stal opět dobrou příležitostí se potkat jinde než na letním táboře Rudolfáci. Jedna s pravidelných akcí, které se koná nezávisle na počasí, kalendáři vždy 1.května. Cíl je jasný – zřícenina hradu Gutštejn. Ale cesta může být vždy jiná. Celá pěšky, částečně vlakem nebo autem až tam :-)!

Pro ten letošní Vokoun naplánoval hned několik tras dle možností účastníků, jejich fyzické kondice a nálady. Tu nejdelší pěšky přes Břetislav – Studánku Lásky – Strahov – Gutštejn – Poloučany – Konstantinovy Lázně – Břetislav dal jedině Vokoun. Taky si ji naplánoval :-). Postupně se ale přidávali na trase Terezka, potom ve Stranově Voďous, Nina a Eva. Náhle se zjevil na cestě u Bezemína Vašek. Vlak přijel načas, tak jsme se vlastně všichni společně sešli už v 11:00 dopoledne na Gutštejn.

Májový Gutštejn 2023 mohl začít zapálením ohně, pečením buřtíků a povídáním. Je toho opravdu, co si říci. Mnozí z nás se vidí často, ale některé jsme nepotkali od Vánočního Gutštejna 2022! Tak vlastně ty dvě hodinky uběhly velmi rychle a postupně jsme zabalili své věci, uhasili vodou oheň, uklidili všechny odpadky kolem sebe a vyrazili zpět na vlak či auty do nedaleké restaurace Jitřenka, kde velmi dobře vaří Marek a peče neskutečné dorty Zuzka!

Kolem třetí odpoledne jsme se rozešli. Jedni na vlak směr Plzeň v 16:02. Ostatní auty do svých domovů. I takový byl Gutštejn 2023! Zdravíme na dálku Pepu!

(autor Vokoun)

 


17. 12. 2022

Po několikaleté pauze se konečně povedla super zimní výprava! Každý rok vyrážíme poslední sobotu před štědrým dnem na společný výlet. Již poněkolikáté se u ohně setkáváme u zříceniny hradu Gutštejn. Čerstvě napadaný bílý sníh, mrazivý den a hřejivé sluníčko. Takové super podmínky někteří využili k cestě vlakem do stanice Strahov a odtud pěšky asi 4 km ke hradu. Asi nejtěžší bylo přejít namrzlé klády přes potok. I to se podařilo, nikdo se nekoupal! Na hradním nádvoří jsme si opekli buřty a rozdali drobné vánoční dárky. Nikomu se nechtělo domů, povídali jsme si skoro 2 hodiny.


9. 10. 2022

Podzimní výprava Rudolfáků se i letos konala v okolí Hojsovy Stráže na Šumavě.Hojná účast všech věkových kategorií, počasí jako na houpačce a celkem 11 km výletu. To by mohlo být shrnutí našeho víkendového dobrodružství.


24. 7. 2022

Jaké bylo JUMANJI – Letní sportovní dětský tábor Rudolfáci 2022? Bylo náročné, zajímavé, super! Byla zima, horko, párkrát sprchlo, ale místo deště byl film v jídelně. Bylo dobré jídlo, spousta zážitků v oddíle nebo v Ming! Co je to Ming – to je jeden z týmů JUMANJI, který celých 13 dní hrál hru a dohráli ji s dalšími 7 týmy společně až do konce. JUMANJI !!!! 🙂

Dobrodružství JUMANJI začalo však mnohem, mnohem dříve než jsme přivítali první děti v létě 2022 na táborové základně Kořen. Při jedné s večerních „herních“ porad projevil Červík (hlavňák) přání naučit děti něco z toho, co jako dítě na táborech zažíval. Třeba rozdělat oheň jen pomocí křesadla, nasekat dřevo na táborák, postavit lesní stavbu, vyluštit šifru nebo spát jen tak pod „širákem“. Bylo to přání jak z jiného světa … známe olympiádu, byli jsme u Indiánů, na Klondiku nebo se plavili po mořích celého světa jako námořníci. Spojit náš propracovaný koncept program tábora s přáním hlavňáka se alespoň trochu podařilo právě s nápadem JUMANJI – Vítejte v džungli!

Od září loňského roku se tak začal psát příběh dobrodružství ve hře, podle stejnojmenného filmu a příběhu spolužáků, které vtáhla hra do džungle. Dohodli jsem s majitelem táborové základny termín a podmínky. Začali jsme formovat tým pro další rok. Zároveň rok 2021 byl naším prvním dobrodružstvím na Kořeni, tak nás samozřejmě napadalo spousty vylepšení, nápadů, co musíme v další roce vylepšit. V lednu 2022 jsme spustili rezervace a za necelý měsíc jsme naplnili tábor! Moc nás to potěšilo 🙂

O to větší závazek jsme si na sebe ušili pro letošní léto. 1000+1 úkolů, pravidelné vyřizování papírů, příprava celotáborové hry, nákup pomůcek pro výtvarnou činnost. Vytvoření dokonalých párů vedoucí – praktikant, tvorba denního programu a několik schůzek celého týmu pro sdílení základních informací. Příprava oddílových vedoucích, kteří již od dubna znali své oddíly. Některé z nich byly tvořeny až z 80% dětmi z loňska. Každý z nás si ukrojil trochu svého volného času a podílel se na přípravě 13 denního dobrodružství v džungli. Vrcholem příprav byla dvoudenní výprava do okolí Kořene za dalším poznáním jeho okolí a také přivítat nové praktikanty! Během posledních dvou měsíců před táborem, naposled den před příjezdem dětí, jsme na Kořenskou základnu dovezli více jak 1.000kg herních a cvičebních pomůcek, dřevíček, barev, papírů, avatarů a dalších skoro 70 ks banánových krabic.

Začátek tábora pro celý tým začíná o den dříve, aby pro příjezd dětí vše fungovalo již na 100%. Jsme tým z různých měst a vesnic (Praha, Plzeň, Domažlice, Planá, Pačejov, Karlovy Vary, …), tak i logistika příjezdu je velmi náročná. Někteří z nás ještě v sobotu pracovali, aby dalších 13 dnů mohli svůj volný čas, dovolenou věnovat Rudolfákům! Dva úplně jiné týdny z pohledu počasí nám umožnily se na začátku věnovat sportu, výletům a v tom druhém spíše zábavě v bazénu nebo vodním hrám :-). Zima nás v prvním týdnu zahnala na noc do chatek, když bylo teplo a v tom druhém, dvě noci spaly dva nejstarší oddily jen tak pod hvězdami a probouzela je ráno rosa a sluneční paprsky!

Zahráli jsme si všichni společně 11 celotáborových her a soutěží, kdy všechny týmy měli za úkol porazit hru a postoupit do dalšího „levelu“.  Hry, u kterých bylo nutné přemýšlet, nebo naopak co nejrychleji splnit úkol. Děti zdobily svá trička, vyrobily si hřebíčkový obrázek. Vlastnoručně si vyrobily ruční papír, který mohou poslat domů jako pohlednici. Odpoledne a večer vytvářely týmy své avatary. Při kondičním cvičení se naučily, jak si protáhnout tělo nebo jak pracovat s různými cvičebními pomůckami. Vyzkoušely si střelbu z luku, vzduchovky a šipky na terče. Nahlédly pod pokličku profesionálního tréninku volejbalu. Každý problém, nevolnost, píchnutí vosy vyřešila naše zdravotnice. Havňák nás všechny podporoval při úspěších i v nesnázích. Kuchyně nám připravila opravdové chuťové zážitky vlastnoručně pečenými vánočkami nebo výbornými kuřízky a svíčkovou. Oddíláci žili a užívali si radosti se svěřenými dětmi v lese, na louce i při výletech dokolí, nebo u bazénu! Nejenom úplněk, ale i náš „nočník“ tedy noční vedoucí bděla nad spánkem všech 113 lidiček v JUMANJI!

Zvláště druhý týden uplynul raketovým tempem a byl pátek, čas balit, čas slzavých údolí a přání se potkat opět za rok na stejném místě! Přání sejít se a pilně se připravovat na další dobrodružství v létě 2023. Zapište si pečlivě datum 09.07.2023 – 22.07.2023! Příprava už vlastně začala nyní …

Děkuji všem za jejich ochotu se na tomto projektu podílet, věnovat svůj volný čas, dovolenou. Díky za nové nápady, upřímný smích a i pláč spousty našich dětí, které se na Rudolfáky vracejí pravidelně. Díky i těm, co se za námi přijeli podívat a podpořili nás na dálku, protože jejich pracovní povinnosti nebo nemoc jim neumožnila jet s námi na celý tábor!


5. 6. 2022

Již přípravy naznačovaly, že předtáborová výprava do okolí letního tábora bude v roce 2022 výjimečná hned v několika případech.


4. 5. 2022

Již tradiční prvomájový výšlap vedl skupinku Rudolfáků na Gutštejn. Letos část z nás pojala výlet více sportovně a ušli jsme celkem 10km. Zároveň si užili krásného jarního počasí na Konstantinolázeňsku!


14. 3. 2022

Každoroční setkání Přátel Rudolfky na zřícenině hradu Gutštejn. Povedlo se nádherné počasí, i když by nikdo neřekl, že je to jen pár dní do Vánoc! Při procházce jsme vyhodnotili rok 2021 a udělali několik velkých plánů na ten rok následující. Všichni se ve zdraví a spokojeni vrátili ještě ten samý den domů.