CELOTÁBOROVÁ HRA

RICHARD PŘIBYL
(VOKOUN)

Umím připravit hry na celý tábor a ještě se postarat o administrativu před a po každém běhu tábora.NĚCO O MNĚ

S letními dětskými tábory jsem „byl seznámen“ už jako školák hned po první třídě ZŠ. Ještě teď si pamatuji, že můj první tábor byl v Jižních Čechách v Bučovicích. Na břehu rybníka bylo po celé 3 neděle tolik komárů, že po příjezdu domů mne rodiče skoro nepoznali! Od druhé třídy jsem začal jezdit na tábor do Českého lesa Rudolfova Pila. Tehdy s Českým červeným křížem Tachov. Moc se mi tam líbilo, tak jsem dále pokračoval.

Jakmile jsem začal studovat střední školu, tak mne uvítali na táboře jako praktikanta. Učil jsem se od starších vedoucí, každý mi předal nějakou moudrost. Někdy jsem však byl stále ještě dítě, tak si se mnou dospěláci určitě užili. Nejlépe mi šla příprava her pro děti, vymýšlení různé zábavy, šifer a hlavolamů. Na táboře jsem se velmi dobře naučil i stolní tenis a střílet ze vzduchovky pod vedením Pepy.

V roce 1989 jsem si na tábor přivezl stařičký foťák, a tak vznikly i první, tehdy ještě černobílé fotografie. Některé můžete díky jejich digitalizaci vidět i na tom webu. Následovala fotografie barevná a od roku 2005 první digitální. I vy tak můžete sledovat více jak 30 let historie.

I přestože jsme vystudoval technický obor na Fakultě Telekomunikací ČVÚT Praha, tak trávím svůj volný čas přípravou, realizací 14ti denního tábora pro děti, kam i osobně jako Vokoun jezdím! Kdo někdy tábor připravoval, tak ví, že je to práce mnoha hodin po celý předchozí rok. Nový tábor vlastně začíná už v září rok předem. Od roku 2006 se věnuji také přípravě celotáborové hry. Tábor je každý rok zaměřen na jiné téma, někdy pohádkové, jindy historické či filmové. Potom třeba Asterix, jindy Kleopatra provází další generace dětí každé léto. Jsem vždy velmi spokojen, pokud děti po 14 dnech nechtějí z tábora odjet a ty, co se k nám vracejí po roce znovu se cítí jakoby vůbec neodjely!