Setkání na koncertě

22. 4. 2022
20220415_155831
Lipy_2022_06
3_lipy_zima_krizek
kostel_2
kostel

Úplná náhoda nás přivedla na krásné místo do zrekonstruovaného kostelíka sv. Jana Nepomuckého v Kořeni, kde jsme si společně s dalšími návštěvníky vyslechli koncert sboru Souhlas. Ale začnu od začátku …

Pokud se vyskytuji v okolí Konstantinových Lázní nebo Kořene, tak mi to nedá, a jedu se podívat jak rostou nově vysazené lípy. Ty se nám podařilo vysadit společně s dětmi letního tábora Rudolfáci v létě 2021 v rámci grantu Haranti „Zakořenění na Kořeni“.

Během úklidu kolem lip společně s manželkou Radkou jsme zpozorovali příchozí starší pár, který stoupal cestou směrem od Křínova. Hned jsme se dali do řeči, vysvětlili, proč se kolem stromů pohybujeme. Dozvěděli jsme se zajímavost, že podobný nápad jen o kousek dále a o téměř 30 let dříve měl i tento pár. Tři již vzrostlé lípy stojí u Kříže na cestě u Kořene. Současně jsme se dozvěděli, že od 16:00 se koná koncert sboru Souhlas v nedalekém kostelíku. To byla příležitost spojit něco užitečného s dalším neočekávaným zážitkem. Koncert začínal za 15 minut, tak jsem uklidili nářadí a vydali se pěšky do kostelíka.

A protože náhody se dějí, tak při příchodu jsme potkali i našeho dlouholetého kamaráda, „Rudolfáka“, rehabiliťáka Pepu s manželkou, kteří nezávisle na nás koncert navštívili. Zároveň velmi dobře znají pár s Křínova! Devět překrásných skladeb sboru Souhlas jsme si užili a naplněni zážitky se vrátili zpět do Konstantinových Lázní.