Jaké bylo JUMANJI?

23. 7. 20220
220721_Foceni_tymy_JUMANJI_37

Jaké bylo JUMANJI – Letní sportovní dětský tábor Rudolfáci 2022? Bylo náročné, zajímavé, super! Byla zima, horko, párkrát sprchlo, ale místo deště byl film v jídelně. Bylo dobré jídlo, spousta zážitků v oddíle nebo v Ming! Co je to Ming – to je jeden z týmů JUMANJI, který celých 13 dní hrál hru a dohráli ji s dalšími 7 týmy společně až do konce. JUMANJI !!!! 🙂

Dobrodružství JUMANJI začalo však mnohem, mnohem dříve než jsme přivítali první děti v létě 2022 na táborové základně Kořen. Při jedné s večerních „herních“ porad projevil Červík (hlavňák) přání naučit děti něco z toho, co jako dítě na táborech zažíval. Třeba rozdělat oheň jen pomocí křesadla, nasekat dřevo na táborák, postavit lesní stavbu, vyluštit šifru nebo spát jen tak pod „širákem“. Bylo to přání jak z jiného světa … známe olympiádu, byli jsme u Indiánů, na Klondiku nebo se plavili po mořích celého světa jako námořníci. Spojit náš propracovaný koncept program tábora s přáním hlavňáka se alespoň trochu podařilo právě s nápadem JUMANJI – Vítejte v džungli!

Od září loňského roku se tak začal psát příběh dobrodružství ve hře, podle stejnojmenného filmu a příběhu spolužáků, které vtáhla hra do džungle. Dohodli jsem s majitelem táborové základny termín a podmínky. Začali jsme formovat tým pro další rok. Zároveň rok 2021 byl naším prvním dobrodružstvím na Kořeni, tak nás samozřejmě napadalo spousty vylepšení, nápadů, co musíme v další roce vylepšit. V lednu 2022 jsme spustili rezervace a za necelý měsíc jsme naplnili tábor! Moc nás to potěšilo 🙂

O to větší závazek jsme si na sebe ušili pro letošní léto. 1000+1 úkolů, pravidelné vyřizování papírů, příprava celotáborové hry, nákup pomůcek pro výtvarnou činnost. Vytvoření dokonalých párů vedoucí – praktikant, tvorba denního programu a několik schůzek celého týmu pro sdílení základních informací. Příprava oddílových vedoucích, kteří již od dubna znali své oddíly. Některé z nich byly tvořeny až z 80% dětmi z loňska. Každý z nás si ukrojil trochu svého volného času a podílel se na přípravě 13 denního dobrodružství v džungli. Vrcholem příprav byla dvoudenní výprava do okolí Kořene za dalším poznáním jeho okolí a také přivítat nové praktikanty! Během posledních dvou měsíců před táborem, naposled den před příjezdem dětí, jsme na Kořenskou základnu dovezli více jak 1.000kg herních a cvičebních pomůcek, dřevíček, barek, papírů, avatarů a dalších skoro 70 ks banánových krabic.

Začátek tábora pro celý tým začíná o den dříve, aby pro příjezd dětí vše fungovalo již na 100%. Jsme tým z různých měst a vesnic (Praha, Plzeň, Domažlice, Planá, Pačejov, Karlovy Vary, …), tak i logistika příjezdu je velmi náročná. Někteří z nás ještě v sobotu pracovali, aby dalších 13 dnů mohli svůj volný čas, dovolenou věnovat Rudolfákům! Dva úplně jiné týdny z pohledu počasí nám umožnily se na začátku věnovat sportu, výletům a v tom druhém spíše zábavě v bazénu nebo vodním hrám :-). Zima nás v prvním týdnu zahnala na noc do chatek, když bylo teplo a v tom druhém, dvě noci spaly dva nejstarší oddily jen tak pod hvězdami a probouzela je ráno rosa a sluneční paprsky!

Zahráli jsme si všichni společně 11 celotáborových her a soutěží, kdy všechny týmy měli za úkol porazit hru a postoupit do dalšího „levelu“.  Hry, u kterých bylo nutné přemýšlet, nebo naopak co nejrychleji splnit úkol. Děti zdobily svá trička, vyrobily si hřebíčkový obrázek. Vlastnoručně si vyrobily ruční papír, který mohou poslat domů jako pohlednici. Odpoledne a večer vytvářely týmy své avatary. Při kondičním cvičení se naučily, jak si protáhnout tělo nebo jak pracovat s různými cvičebními pomůckami. Vyzkoušely si střelbu z luku, vzduchovky a šipky na terče. Nahlédly pod pokličku profesionálního tréninku volejbalu. Každý problém, nevolnost, píchnutí vosy vyřešila naše zdravotnice. Havňák nás všechny podporoval při úspěších i v nesnázích. Kuchyně nám připravila opravdové chuťové zážitky vlastnoručně pečenými vánočkami nebo výbornými kuřízky a svíčkovou. Oddíláci žili a užívali si radosti se svěřenými dětmi v lese, na louce i při výletech dokolí, nebo u bazénu! Nejenom úplněk, ale i náš „nočník“ tedy noční vedoucí bděla nad spánkem všech 113 lidiček v JUMANJI!

Zvláště druhý týden uplynul raketovým tempem a byl pátek, čas balit, čas slzavých údolí a přání se potkat opět za rok na stejném místě! Přání sejít se a pilně se připravovat na další dobrodružství v létě 2023. Zapište si pečlivě datum 09.07.2023 – 22.07.2023! Příprava už vlastně začala nyní …

Děkuji všem za jejich ochotu se na tomto projektu podílet, věnovat svůj volný čas, dovolenou. Díky za nové nápady, upřímný smích a i pláč spousty našich dětí, které se na Rudolfáky vracejí pravidelně. Díky i těm, co se za námi přijeli podívat a podpořili nás na dálku, protože jejich pracovní povinnosti nebo nemoc jim neumožnila jet s námi na celý tábor!

Užijte si zbytek prázdnin!

Vokoun


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *