"Zakořenění na Kořenu"

18. 6. 2021
zakoreneni_6
zakoreneni_1
Logo_Haranti
zakoreneni_2
zakoreneni_3
zakoreneni_4
zakoreneni_5

Chtěl bych tímto moc poděkovat grantovému programu Mikroregionu Konstantinolázeňsko „HARANTI“ za účelovou dotaci 10.000 Kč na náš projekt „Zakořenění na Kořenu“. Tento projekt chceme v létě 2021 realizovat na letním sportovním dětském táboře  Rudolfáci (Kořen – Olbramov).

V rámci programu 14 denního Letního sportovního tábora – Rudolfáci vyrážíme pravidelně poznávat okolí táborové základny, krásnou přírodu, okolní vesnice a jejich obyvatele. Zaměřujeme se na historii a současnost místa, které nám umožňuje realizovat letní tábor pro 90 dětí a více jak 20 dospělých pracovníků. Mnoho dětí s námi jezdí opakovaně a k okolí táborové základny mají již osobní vztah.

Skoro půl století na základně Rudolfova Pila (Český les) nás naučilo se k přírodě chovat uctivě a vážit si každého metru v okolí. V roce 2021 se přesouváme na novou táborovou základnu Kořen (Olbramov). Zde bychom chtěli „zakořenit“ opět na velmi dlouho. Od myšlenky je odvozen i název projektu: „Zakořenění na Kořenu“. Vysadíme stromy, které chceme v dalších letech sledovat a pečovat o ně. A to nejen během krátkých 14 dnů v létě, ale i během našich společných výletů do okolí v budoucnu. Až se Vaše děti vrátí na toto místo za 30-50 let, budou mít svým dětem o čem vyprávět!

Pojeďte s námi v létě 2021!  Děti si užijí super aktivitu!

Více na www.rudolfaci.cz

(Autor: Vokoun)