KAJAK - Karel Janeček (Kendy)

22. 4. 2021
Kendy_kajak_1
Kendy_kajak_3
Kendy_kajak_4
Kendy_kajak_6
Kendy_kajak_5
Kendy_kajak_2

Rychle tekoucí řeky, malé říčky a potoky jsou doménou kajakářů. Kam se nevejde kanoe, tam projede malý jednomístný kajak. Pro naši táborovou potřebu úplně dostačující a vodní plochy v okolí se mohou na nás těšit.

Přestavujeme Vám Karla „Kendyho“ Janečka, našeho dlouholetého kamaráda a Rudolfáka, který s námi jezdil, jezdí, ale i pojede na tábor 2021. Jako všestranného sportovce ho uchvátili hlavně dva sporty – kajak a volejbal. V létě se nejdříve představí na kajaku. Kajaky jsou po krátkém zaškolení zábavnější než kanoe. Méně se na nich vodák nadře, dobře se s nimi zatáčí, lze si pohrát s každou vlnkou. Pokročilejší kajakáři umějí i eskymácký obrat, a tak jim nevadí, když se zvrhnou. Nacvičeným pohybem se z vody zase dostanou na hladinu, aniž by museli opustit svoji sedačku v lodi. Povede se i Kendymu?

Představíme vašim dětem základní vybavení vodáka na lehkou i divokou vodu. Důležitou helmu, „špricku“, házečku, neoprenové oblečení, lodní vak a další potřeby vodáka. Řekneme si jaký je rozdíl mezi pádlem a veslem. Budete si moc kajak vyzkoušet. Zároveň děti seznámíme se základní bezpečností na vodě.

Pojeďte s námi v létě 2021. Zažijte s námi podobná dobrodružství.

Více na www.rudolfaci.cz

(autor: Vokoun)