Výlet hrad Volfštejn

16. 6. 2021
Vylet_Volfstejn_01
Vylet_Volfstejn_02
Vylet_Volfstejn_03
Vylet_Volfstejn_04
Vylet_Volfstejn_05
Vylet_Volfstejn_06
Vylet_Volfstejn_07
Vylet_Volfstejn_08
Vylet_Volfstejn_09
Vylet_Volfstejn_10

V neděli naše táborová parta vydala na další výlet. Cílem byla zřícenina hradu Volfštejn. Sraz byl nedaleko od Černošína, u fotbalového hřiště. Hned ve městě nás zaujal nádherný Kostel sv. Jiří. Samozřejmostí je, že hrady jsou na kopci. I u Volfštejna to není jinak. Náš okruh začal do kopce, ale jen krátkých 2,5km a dorazili jsme na hrad.

Měli jsme velké štěstí! V neděli se na hrad vydala i parta chlapů, kteří se skoro před 30 lety rozhodli hrad opravit a tím ho zachránit před další zkázou! Zříceninu, které dodnes dominuje mohutná válcová kamenná věž, postupně opravuje Spolek pro záchranu hradu Volfštejna. Jeho členové se pravidelně na hradě scházejí, spravují zdivo a v plánu mají také zpřístupnit věž. „Spolek si dal za úkol zajistit zdivo, které opadává a je potřeba ho přezdít. Právě provádíme opravy na takzvaném starém paláci,“ popsal Václav Menčík, předseda asi dvacetičlenného spolku. „Ve věži plánujeme opravu věnce, a pokud se to podaří, uděláme nová patra s dřevěnými konstrukcemi. Bude to takový strmější žebřík pro zdatnější turisty,“ dodal Václav Menčík s tím, že materiál zajišťuje obec Černošín a členové spolku vkládají do opravy svůj čas a úsilí (citace – Český Rozhlas Plzeň, 24.09.2018).

Dále jsme pokračovali na Vlčí horu (Vlčák) a Goethovu vyhlídku. Zde jsme si dali oběd. Vítr nás nakonec hnal dolů, neboť se v neděli ochladilo a foukal pěkně studený. Cestou zpět jsme opět procházeli nádherně rozkvetlé louky kolem Černošína. Část party se ještě vrátila na výborný pozdní oběd v hotelu Jitřenka v Konstantinových Lázních. Tady jsme se také nakonec rozloučili. Osobně se všichni uvidíme až v létě na táboře!

Pojeďte s námi v létě 2021!  Zažijte s námi dobrodružství na celodenním výletě.

Více na www.rudolfaci.cz

(Autor: Vokoun)