COVID-19


Před nástupem na letní tábor mají povinnost děti splnit jednu z podmínek OTN (očkování-test-nemoc):


  • 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu uzis.cz)
  • PCR test starý max. 7 dní
  • Potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dnů (lékařské potvrzení)
  • Antigenní test starý max. 3 dny (přetestování 7. den tábora)
  • Samotest provedený na místě (přetestování 7. den tábora)

V případě, že dítě přijede s Negativním PCR testem (starý max. 7 dní), již dále testováno na táboře nebude. Stejně tak nebude testován kdokoli, kdo COVID prodělal v době max. 180 dní před táborem nebo je 22 dnů od první dávky očkování. Tuto možnost (PCR test) doporučujeme = bez starostí během tábora!

V případě, že dítě přijede s Negativním Antigenním testem z odběrového místa, budeme mít povinnost přetestovat dítě po 7 dnech trvání tábora (tedy 1x za tábor). Toto testování pro nás zajistí lékařka a zdravotní sestra. Přibalte 1x antigenní test dítěti s sebou, odevzdá při nástupu zdravotnicí.

Seznam odběrových míst lze nalézt zde:      https://testovani.uzis.cz/

V případě, Samotest provedený na místě, budeme mít povinnost přetestovat dítě po 7 dnech trvání tábora (tedy 1x za tábor). Samotest provedený před nástupem na tábor provede zákonný zástupce, případě jím písemně pověřená osoba a při předání dítěte se prokáže výsledkem. Testování po 7 dnech trvání pro nás zajistí lékařka a zdravotní sestra. Přibalte 1x antigenní test dítěti s sebou, odevzdá při nástupu zdravotnicí. Bez provedeného samotestu nebude dítě vpuštěno do areálu tábora.