Střelba ze vzduchovky

20. 7. 2019
003
004
Strelba_06
Strelba_03
Strelba_02

V rámci táborové olympiády vypadá střelba trochu jinak než obvykle. Po dvou velmi rychlých sportech sprintu a překážkové dráze se všichni těší na odpočinek, soustředění a napětí při střelbě ze vzduchovky. Nestřílíme do terčů, ale do plechové panáčkové střelnice. Střelnice má dva velké panáčky a tři malá křoví. Křoví je menší, a proto se počítá za 2 body. Velký panáček je za 1 bod – je lehčí ho trefit. Nemusíme běhat vyměnit terče. Díky dlouhému provazu panáčky a křoví jednoduše postavíme do polohy, kdy se dají opět sestřelit.

Celá posádka přišla do jídelny. Děti si posedaly na připravené židle. Všichni musí vidět na terč, ale koukají bezpečně přes sklo zavřeného okna. 10-11 členů posádky si rozdělí 15 kusů střeliva do vzduchovky (používáme vzduchovku Slavia 631, vyrábí Česká Zbrojovka). I když je vzduchovka velmi bezpečné, při střelbě dětem nabijíme a i přísně dohlížíme na bezpečnost.

Maximální počet dosažených bodů je 30. Každý z posádky musel střílet alespoň jednou. Většinou je to tedy 10-11 střel. Zbytek 4-5 střel může následně vystřelit kdokoliv, koho si posádka vybere. Jsou to převážně střelci, kteří při první ráně trefili křoví.