Loučení

27. 7. 2019

BUDÍÍÍÍČEK!
**
Takhle začalo poslední ráno na Rudolfově Pile. Celá noc bez deště, i když kolem blýskalo! Někteří vedoucí spali venku pod hvězdami, jsou tak krásné! Dvakrát v noci bylo možné sledovat přelet ISS.
**
Dopoledne jsme s dětmi naposledy zasedli ke snídani! Byla výborný šáteček, kakao a čaj. Pro velké jedlíky i namazaný rohlík máslem! Potom začal netradiční táborový den. Místo tradiční cesty k ping-pongu, či do tělocvičny, malovat vlajky, výletu do Pece, do lesa na domečky, stavět přehrady na potoce, střílet ze vzduchovky, všechny čekalo velké balení. Vše do kufrů, něco do tašky, něco jen tak do ruky. Vždyť se to do auta rodičům vejde. Příště rodičům doporučím jeden velký kufr a spacák. Věřili byste tomu, že rodiče při příjezdu odvezli dětem obal od spacáku?!? Už vůbec jsem nevěřil svým očím, když jedna z holčiček balila do „příručního“ zavazadla, kde měla mít věci na tábor na 14 dnů = okolo měla ještě 6 dalších tašek a igelitek. To je potom velmi snadní, že jedna, či více zůstane i po odjezdu na táboře!
**
Bohužel těsně před příjezdem rodičů začalo pršet. Bylo tedy nutné celý cirkus předávání dětí přesunout do jídelny. Potom už je vyčkávání a vyhlížení, kdo se v zatáčce před táborem objeví a kdo odejede dříve. Skoro ve všech dětských tvářích se objevily slzičky, zvláště u těch, kteří letos jeli na tábor naposled. Těm moc děkujeme za přízeň, protože někteří už na Rudolfce byly posedmé! Získaly na táboře přezdívky, o kterých nikdo jiný v jejich domově neví :-). Někteří s nich pojedou příště jako praktikanti, další budou v roce 2020 už jako vedoucí!
**
Téma celotáborové hry v roce 2019 jsme vymysleli na podzim roku 2018 a postupně se NÁMOŘNÍCI začali připravovat do finální podoby.  Vznikaly nové soutěže, Chobotnice, Vlajky, Mytí paluby, V lanoví, ale upravovaly se i starší osvědčené.
**
Během tábora proběhlo 5 sportovních turnajů, kdy u přehazované jsme pro velký zájem museli udělat  7 týmů po 6-ti hráčích, kde hrály systémem na dvě porážky více jak 20 utkání. Za sportovní výkony jsme rozdali více jak 300 diplomů a to i v rámci tradiční 10. Olympiády. Dále děti pravidelně každý všední den 25 minut cvičily v tělocvičně. Celých 13 dnů s Karlem, která připravuje cvičení společně s relaxací a hudbou.
**
Při celodenním výletě nám přálo počasí, i když  nedaleký Babylon byl po studených dnech ještě hodně studený. Nakonec se někdo koupal a někdo jen pod kolena 🙂
**
Druhý výlet by ve středu a odpoledne jsme v chladném lese vyrazili na vrchol nejvyšší hory Českého Lesa – Čerchov (1042 m n.m.). Skupina 6 dětí a dva vedoucí. Za necelé dvě hodiny kopce jsme zdolali závěrečné schody na rozhlednu – Kurzova věž.  Většina tábora se šla koupat na Babylon, tentokráte již se vším všudy, tedy velkou skluzavkou! Všichni se vrátili až na večeři skoro v 19:00 :-).
**
Druhý týden už letěl rychle! Někteří se ani nenadáli a už tu byl čtvrtek s karnevalem a karaoke. V pátek potom úklid tábora, ještě poslední výlet na známá místa v okolí tábora a už tu bylo vyhlášení vítězů soutěží a klání námořnických posádek. Výborná večeře předznamenala začátek tanečního reje – DISCO rytmu pod vedením DJ MAT!
**
Poslední ráno na Rudolfce nás přivítalo slunce. Na Rudolfce vychází postupně tak, že odkrývá stromy za jídelnou, až potom po snídani oslní děti vycházející ze stanů. Tak začal i odjezdový den, kdy se všichni vrátili ve zdraví do svých domovů a ke svým rodičům. Právě, když si přijeli pro děti, tak začalo pršet!
**
Letos VŠEM patří opravdu velký DÍK za trpělivost, obětavou práci v každou denní a noční hodinu! Při přípravě tábora, během a i nyní pracovali všichni s velkým nasazením a nadšením. Díky dostatečnému počtu vedoucích a personálu jsme byli schopni vykrýt i drobná onemocnění!
DÍKY
Vokoun