Když na táboře prší

22. 6. 2021
Kdyz_na_tabore_prsi_07
Kdyz_na_tabore_prsi_01
Kdyz_na_tabore_prsi_05
Kdyz_na_tabore_prsi_02
Kdyz_na_tabore_prsi_04
Kdyz_na_tabore_prsi_06
Kdyz_na_tabore_prsi_08
Kdyz_na_tabore_prsi_09
Kdyz_na_tabore_prsi_11
Kdyz_na_tabore_prsi_12

Táborový program pro děti dokážeme připravit do každého počasí. Nejlepší, když je sluníčko a můžeme vyrazit do přírody, soutěžit venku a odpoledne řádit u vody. Počasí stále ještě ovlivnit neumíme, tak při deštivém dni se přehodíme na „dešťový program“.

Připravujeme tak ještě dlouho před začátkem táborového dobrodružství vlastně dva tábory, které se mohou vzájemně prolínat a nebo může běžet jen jeden z nich. Co to je? Všechny aktivity na táboře, od kondičního cvičení, oddílových a táborových her máme připraveny tak, abychom se dle předpovědi počasí na druhý den rozhodli, jaký tábor to bude. Zda mokrý – celý den prší a musíme být pod střechou. Nebo naopak slunečný, a potom si užíváme naplno všech radovánek venku v přírodě.

I když si občas děti (i vedoucí) myslí, že je program improvizace, není. Vše je do poslední pomůcky, tužky, šifry, kolíčku, knoflíčku připraveno tak, abychom je vytáhli z bedny a mohli použít dle počasí a zájmu dětí. Každoročně tak stěhujeme na tábor spoustu materiálu, výtvarných pomůcek, novin, lepenky a dalšího. S dovozem na základnu už nám pomáhají i někteří rodiče a všichni vedoucí s většími auty. Děkujeme!

Pojeďte s námi v létě 2021!  Užijte si i dešťový program tábora…

Více na www.rudolfaci.cz

(Autor: Vokoun)