Badminton

22. 5. 2021
badminton_06
badminton_03
badminton_04
badminton_07
Badminton - nový sport na táboře Rudolfáci
badminton_08

Badminton je individuální olympijský míčový sport. Jeho přímým předchůdcem je indická poona. Dva protivníci (nebo dvě dvojice) při hře odpalují pomocí rakety míček (košík) přes síť a snaží se donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území (tzv. out) nebo neodehraní protivníkem správně zahraného míčku. Na rozdíl od tenisu se míček neodráží od země a je hrán přímo ze vzduchu.

Díky velkému travnatému prostoru táborové základny Kořen bude určitě prostor i pro tento nový sport  – badminton – v rámci programu tábora Rudolfáci. Lehké rakety, míčky s pery a napnutá síť. To je prostor pro další sportovní dobrodružství. Buď pro zkušené hráče, nebo pro začátečníky, které badminton postupně naučíme. Vítr může do hry vstoupit jako třetí hráč. To je potom to správné dobrodružství.

Badminton je nejrychlejší raketový sport. Hráč musí mít postřeh, hbitost a výbornou kondici. Během jediného zápasu často naběhá až několik kilometrů. Rychlost smeče u špičkových hráčů dosahuje běžně 300 km/h; světový rekord drží malajský deblista Tan Boon Heong, který zasmečoval rychlostí 493 km/h, ve dvouhře je držitelem tohoto rekordu Lee Chong Wei (453 km/h)

Pojeďte s námi v létě 2021! Naučte se badminton!

Více na www.rudolfaci.cz

(Autor: Vokoun)